BİLİM YOLCULUĞU PROJE GEZİSİ YAPILDI
Gölyaka Kaymakamlığının himayesinde gerçekleştirilen Bilime Yolculuk Projesi kapsamında ilçemiz 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden her ay belirlenen 20 öğrencinin Kocaeli Bilim Merkezine yaptıkları gezi ve inceleme çalışmaları sona erdi.
Düzenlenen 4 gezide öğrenciler hem derslerde öğrendikleri ses, ışık, algılama, deprem, gezegenler, dünyanın ve evrenin oluşumu gibi birçok konudaki bilgilerini arttırdılar ve görerek, dokunarak  öğrenme imkânını da buldular. Ayrıca merkez içindeki Bilimin Sultanları bölümünde de İslam âlimlerinin bilimsel çalışmalarına şahit oldular, bu sayede birçok icadın ve çalışmanın ilk defa Müslüman âlimler tarafından yapıldığını öğrenmiş oldular.
15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Hasan YILMAZ, Öğrencilerimiz tarafından çok beğenilen ve sürekli hale getirilmesi düşünülen proje için desteklerini bizden esirgemeyen Sayın Kaymakamımız Adem KELEŞ'e teşekkür ediyoruz. Dedi.
Kaymakamımız Adem KELEŞ, “ İlçemiz okullarındaki öğrencilerimizin bilgi ve kültür seviyelerinin artması yönünde bu gibi çalışmaların faydalı olduğunu düşünüyoruz, elimizden geldiğince böyle gezileri değerlendirmeye gayret edeceğiz.” Dedi. 18.06.2018